ویژگی‌های خودرو هایلوکس و مشخصات باتری مناسب آن

ویژگی‌های خودرو هایلوکس و مشخصات باتری مناسب آن

تویوتا هایلوکس به‌عنوان یکی از اسطوره‌های تویوتا و از محبوب‌ترین مدل‌های خودروهای آفرودی در سراسر جهان شناخته شده است. در تولید این خودرو از آخرین روش‌های علمی تولید استفاده شده است و در ساخت آن شرایط آب‌و‌هوایی نقاط مختلف جهان لحاظ شده است. اگر شما هم از این خودرو استفاده می‌کنید، پس باید در مورد آن و باتری هایلوکس اطلاعات داشته باشید تا بتوانید عمر و ماندگاری باتری آن را افزایش دهید. با ما همراه باشید.

ویژگی‌های خودرو هایلوکس و مشخصات باتری مناسب آن

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • تویوتا هایلوکس، خودروی منعطف
 • مشخصات باتری هایلوکس چیست؟
 • انتخاب باتری مناسب هایلوکس با نرم‌‌افزار همیار
 • ابعاد باتری مناسب برای تویوتا هایلوکس
 • طول عمر باتری هایلوکس چقدر است؟
 • تویوتا هایلوکس، خودروی منعطف

تویوتا هایلوکس، خودرویی منعطف

از این رو این مدل خودرو در تمام جهان به‌عنوان بهترین‌ مدل خودرو و سرآمد این صنعت شناخته می‌شود.مدل تک کابین و دو کابین هایلوکس با بهره‌گیری از موتور 2 و 2.7 علاوه بر ارائه قدرت بسیار مناسب، با بهره‌گیری از سیستم تعلیق دوبل جناقی در چرخ‌های جلو، راحتی قابل قبولی را برای سرنشینان جلو فراهم آورده است. شرکت تویوتا با طراحی مجدد هایلوکس بار دیگر استانداردهای جدیدی را در این کلاس خودرویی به مشتریان عرضه نموده است.

این خودروی آفرودی موتور بنزینی، 4 سیلندر دارد که مجهز به سیستم DOHC و Dual VVT-i می‌باشد. حجم موتور هایلوکس 2694 سی سی است که این خودرو را در طی نمودن مسیرهای سخت و شیب‌های تند به خوبی یاری می‌کند.

نوع جعبه دنده این خودرو، 5 دنده دستی است و صندلی عقب آن سه نفره می‌باشد.

مشخصات باتری هایلوکس چیست؟

باتری فابریک خودروی هایلوکس در تیپ D26 تولید می‌شود. استاندارد طراحی تیپ D26 بر اساس استاندارد  JISمی‌باشد که این استاندارد ژاپن و کشورهای آسیای جنوب شرقی است.  باتری‌هایی که طراحی آن‌ها بر اساس استاندارد JIS می‌باشد، دارای موقعیت قرارگیری ترمینال‌های باتری (قطب مثبت و قطب منفی) به گونه‌ای است که در آن سطح قطب باتری از سطح درب باتری بالاتر است (اصطلاحا باتری قطب بلند است).  

با توجه به تولید و تنوع آمپر ساعت‌های 70و 75 در تیپ D26  امکان استفاده از هر دو آمپر ساعت برای این خودرو وجود دارد. البته تناسب آمپر ساعت مناسب باتری با خودرو بسیار اهمیت دارد و می‌تواند به مواردی مانند تعداد و شرایط مصرف‌کنندگان، دور موتور و … در خودرو وابسته باشد.

مشخصات باتری هایلوکس چیست؟

انتخاب باتری مناسب هایلوکس با نر‌م‌افزار همیار

با توجه به اهمیت این مورد، در مجتمع صنعتی سپاهان باتری نرم‌افزار همیار جهت افزایش سهولت لازم برای انتخاب باتری مناسب با خودرو طراحی و تولید شده است.

شایان ذکر است تنوع در جانمایی قطب‌های باتری D26 این امکان را فراهم کرده است که این محصول در سپاهان باتری به‌صورت جانمایی 0 و 1 (اصلاحا قطب موافق و مخالف عنوان می‌شود) تولید شود.

در این صورت اگر روبه‌روی آن قرار بگیرید:

 • جانمایی 0 : قطب مثبت سمت راست و قطب منفی سمت چپ
 • جانمایی 1 : قطب منفی سمت راست و قطب مثبت سمت چپ

 

ابعاد باتری مناسب برای تویوتا هایلوکس

حداکثر ابعاد باتری که می‌توان برای خودروی هایلوکس استفاده کرد دارای سایزبندی‌های زیر است:

 

طول

عرض

ارتفاع

257 میلیمتر

176 میلیمتر

225 میلیمتر

 

طول عمر باتری هایلوکس چقدر است؟

با توجه به اینکه اصولا از خودرو هایلوکس در شرایط سخت و آب‌و‌هوای متفاوت استفاده می‌شود، اظهار نظر دقیقی نمی‌توان در مورد طول عمر باتری آن کرد اما به‌طور میانگین عمر مفید باتری‌ها می‌تواند بین دو الی سه سال در نظر گرفته شود که در این مورد باید عملکرد دینام و استارت را هم در نظر گرفت. البته در صورت نگهداری صحیح و استفاده درست این امکان وجود دارد که بتوان طول عمر باتری خودرو را افزایش داد.

شما می‌توانید از رده محصولات زیر که در مجتمع صنعتی سپاهان باتری تولید و عرضه می‌گردد، برای خودرو هایلوکس استفاده کنید:

 

 • باتری EFB
 • باتری پریمیوم اوربیتال یا اتمیک
 • باتری تروپیکال (طراحی این باتری ویژه مناطق دارای آب‌و‌هوای گرمسیر است، لذا عرضه و فروش آن در استان‌های گرمسیر امکان‌پذیر است)
 • باتری سوزوکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram

don't call us.
we will coconut
you

organic pop up market store is heading your way​