11

برای خرید باتری رونیز باید به چه نکاتی توجه کرد؟

باتری رونیز دارای ویژگی های خاص خود است. اگر به دنبال خرید باتری مناسب با آمپر ساعت متناسب با خودرو رونیز خود هستید، لازم است ابتدا این مقاله را مطالعه کنید و با اطلاعات کافی اقدام به خرید باتری مناسب کنید.

11

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 • ورود خودرو رونیز به ایران
 • ویژگی‌های ساختاری و فنی خودرو رونیز
 • از معایب خودرو رونیز چه می‌دانید؟
 • رونیز، یک آفرودر واقعی
 • باتری رونیز باید چه ویژگی‌های داشته باشد؟
 • ابعاد باتری ۷۰ آمپر ساعت D26
 • چه محصولاتی از سپاهان باتری برای خودرو رونیز مناسب است؟

 

ورود خودرو رونیز به ایران

نیسان رونیز خودروی شاسی بلندی است که حاصل همکاری پارس خودرو و نیسان ژاپن است. خودرو رونیز زمانی به بازار آمد که در ایران خودرو SUV زیادی وجود نداشت در نتیجه نیسان رونیز خیلی زود توانست به‌عنوان یک خورو محبوب جایگاه خود را در بین  خانواده‌ها و به خصوص جوانان محکم کند. رونیز در واقع مشابه نیسان پالادین بود که کمپانی نیسان ژاپنی برای هدف گرفتن بازار خودروهای SUV و آفرود ارزان قیمت آن را به بازار عرضه کرده بود. این خودرو در ایران در فاصله سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۹ توسط پارس خودرو تولید شد.

تولید خودرو نیسان

ویژگی‌های ساختاری و فنی خودرو رونیز

همان طور که قبلا اشاره کردیم، رونیز از نظر طراحی، همزمان ظاهری عامه پسندانه و زمخت دارد. از نظر فضای داخلی، رونیز یک خودروی پنج نفره است که قابلیت تا شدن صندلی‌های عقب را دارد. از نظر فنی، این خودرو دارای موتور چهار سیلندر ۲.۴ لیتری است که قادر به تولید ۱۵۰ اسب بخار و ۲۰۸ نیوتن متر گشتاور است. گیربکس این خودرو ۵ ساعته دستی است که به هر چهار چرخ آن منتقل می‌شود. با توجه به توضیحات فوق، خودروی رونیز  انتخاب بسیاری از علاقه‌مندان به آفرود و طبیعت‌گردی است.

از معایب خودرو رونیز چه می‌دانید؟

از معایب خودروی رونیز می‌توان به عدم دارا بودن ایربگ و سیستم ABS اشاره کرد. همچنین مصرف سوخت این خودرو بالا است. به همین خاطر می‌توان گفت از این جهت مقرون به صرفه نیست.

معایب خودرو رونیز
نیسان رونیز یک آفرود واقعی

رونیز، یک آفرودر واقعی

علاوه بر قدرت موتوری بالای رونیز، این خودرو به دلیل دارا بودن فضای توری شکل با امکان قرار دادن دوچرخه و قلاب و قابلیت قرار گیری قایق‌های موسوم به کایاک بر روی سقف، برای عشاق طبیعت‌گردی بسیار مطلوب است.

باتری رونیز باید چه ویژگی‌های داشته باشد؟

باتری فابریک نیسان رونیز ۷۰ آمپر ساعت است و در جعبه D26 قرار می گیرد. لازم به ذکر است باتری‌های طراحی شده در داخل کشور بر اساس استاندارد DIN, JIS هستند باشد. باتری با تیپ D26 طبق استاندارد  JISاست در نتیجه باتری رونیز از این رویه پیروی می‌کند. اگر برای خودرو رونیز خود به دنبال باتری مناسب هستنید باید به میزان مصرف خودرو، مسافت، سیستم صوتی و تصویری، و … توجه ویژه‌ای داشت.

سپاهان باتری به منظور سهولت در ارائه خدمات به مشتریان و نمایندگان خود نرم افزاری با نام نرم افزار همیار را ارائه داده است که به راحتی می‌توان آن را بر روی گوشی نصب کرد. مصرف‌کنندگان و نمایندگان خدمات پس از فروش می‌توانند از این نرم افزار جهت انتخاب و تناسب آمپر ساعت باتری با نوع خودرو استفاده نمایند. البته این مورد یکی از موارد مصرف نرم افزار همیار سپاهان باتری است.

باتری رونیز
ابعاد باتری ۷۰ آمپر ساعت D26

توجه به ابعاد باتری برای خرید یک باتری مناسب برای رونیز بسیار مهم می‌باشد، در جدول زیر ابعاد باتری این خودرو آورده شده است:

طول

عرض

ارتفاع

۲۵۷ میلی متر

۱۷۶ میلی متر

۲۲۵ میلی متر

چه محصولاتی از سپاهان باتری برای خودرو رونیز مناسب است؟

با توجه به ویژگی‌های رونیز و مشخصات باتری مناسب رونیز ، محصولات تولیدی مجتمع صنعتی سپاهان باتری که در زیر به آن‌ها اشاره شده است، توصیه می‌شود:

 • باتری پریمیوم اوربیتال یا اتمیک
 • باتری تروپیکال
 • باتری سوزوکی
 • باتری ای اف بی(EFB)