باتری پژو ۲۰۶ و آنچه که باید درباره پژو ۲۰۶ دانست

ماشین پژو ۲۰۶ بدون تردید یکی از پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین خودرو های ۲۰ سال اخیر در ایران بوده است. این خودرو در دهه ۸۰ وارد ایران شد و در همان روزهای اول ورودش به بازار، توانست دل جوانان ایرانی را به‌دست آورد و به یکی از پرطرفدارترین خودرو های بازار تبدیل شود. ماشین پژو ۲۰۶ ، خودروی سواری هست که توسط شرکت پژو  فرانسه تولید شده است، به دلیل ظاهرجذاب، مصرف پایین سوخت و شتاب بالا محبوبیت زیادی دارد. 

باتری پژو 206

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 • انواع پژو ۲۰۶
 • خودرو پژو ۲۰۶ در ایران
 • مشخصات خودرو پژو ۲۰۶ چیست؟
 • مزایا و معایب پژو ۲۰۶ چیست؟
 • چه باتری برای خودرو پژو ۲۰۶ مناسب است؟
 • باتری های پیشنهادی سپاهان باتری برای پژو ۲۰۶ کدام است؟
 • ابعاد باتری پژو ۲۰۶ چگونه است؟
 • علائم خراب شدن باتری پژو ۲۰۶ چیست؟

انواع پژو ۲۰۶

این خودرو در کشورهایی از جمله فرانسه، آرژانتین، چین، مالزی، برزیل، انگلستان، اروگوئه، شیلی و ایران عرضه شده است. اگرچه در سال  ۲۰۱۰ تعدادی از کشورهای اروپایی خط تولید این مدل را متوقف کردند، اما پس از مدتی با تغییر در ظاهر و نام آن به ۲۰۶+ فروشش در اروپا از سر گرفته شد و تا سال ۲۰۱۲ ادامه پیدا کرد.  

 

این خودرو ۲۲ ساله موفق‌ترین محصول قرن اخیر کمپانی پژو است. پژو ۲۰۶ در ایران در ۶ تیپ تولید و به بازار عرضه می‌شود. پژو ۲۰۶ به‌عنوان ششمین نسل از سری اتاق ۲ از کمپانی پژو است و از جمله اولین محصولات این کمپانی بود که در آزمون‌های ایمنی یوروانکپ، ۴ ستاره از ۵ ستاره را کسب کرد. گرچه تولید این اتومبیل در کشور فرانسه متوقف شده است، اما همچنان در برخی کشورها همچون ایران تولید و عرضه می‌شود.

خودرو پژو ۲۰۶ در ایران

پژو ۲۰۶ در ایران در ابتدا به‌صورت وارداتی عرضه شد، اما پس از قرارداد بین شرکت پژو و ایران‌خودرو، تولید این خودرو در ایران آغاز شد.

مدل صندوقدار پژو ۲۰۶ از سال ۸۵ با همکاری بین ایران و فرانسه و شرکت‌های ایران‌خودرو و پژو  تولید و به بازار عرضه شد که مثل مدل هاچ بک مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

هم اکنون شرکت ایران خودرو یکی از مهمترین پایگاهای تولید پژو ۲۰۶ در جهان به شمار می‌رود. پژو ۲۰۶ هاچ بک با ۲ موتور ۱.۴  و ۱.۶ لیتری در دو تیپ ۲ و ۵ در ایران‌خودرو تولید می‌شود.

پژو در ایران

مشخصات خودرو پژو ۲۰۶ چیست؟

 • موتور

تیپ ۲ دارای موتور ۱۳۶۰ سی سی با قدرت ۷۵ اسب بخار در ۵۳۰۰ دور در دقیقه در حالی که تیپ ۵ دارای  موتور ۱۶۰۰ سی سی و قدرت ۱۰۵ اسب بخار در ۵۸۰۰ دور است. تعداد سوپاپ در تیپ ۲ ، ۸ و در تیپ ۵، ۱۶ می‌باشد. مصرف سوخت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و تیپ ۵،  ۶.۵ لیتر در هر کیلومتر است. شتاب ۰ تا ۱۰۰ در پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۱۴.۱ ثانیه و در تیپ ۵، ۱۱.۶ ثانیه است.

وزن خاص این خودرو در تیپ ۲، حدود ۱۰۲۵ کیلوگرم و در تیپ ۵، حدود ۱۰۵۴ کیلوگرم است و تعداد فضای سرنشینان حداکثر ۵ نفر می‌باشد. ظرفیت باک پژو ۲۰۶ ۵۰ لیتر است.

موتور پژو 206
موتور پژو 206

مزایا و معایب پژو ۲۰۶ چیست؟

اگرچه پژو ۲۰۶ از جمله محبوب‌ترین ماشین های سواری در ایران است اما مانند هر خودروی دیگری در کنار مزایا ، معایبی هم دارد که در اینجا به آن‌ها می‌پردازیم.

خودرو پژو ۲۰۶ با مصرف سوخت پایین و ظاهری جذاب، فضای کمی برای سرنشینان دارد. اگرچه این خودرو از نظر دسترسی به قطعات، فراوانی خوبی در ایران دارد اما کیفیت قطعات آن بسیار بالا نیست.

چه باتری برای خودرو پژو ۲۰۶ مناسب است؟

برای تیپ‌های مختلف پژو ۲۰۶ پیشنهاد ما استفاده از باتری ۵۰ آمپر تا ۶۰ آمپر است. البته انتخاب این که کدام آمپر باتری برای خودروی شما مناسب است به میزان استفاده شما از خودرو بستگی دارد. اگر از کولر ماشین زیاد استفاده می‌کنید، سیستم‌های صوتی و تصویری پرمصرفی روی خودرو نصب کرده‌اید و یا در مسیرهای پر ترافیک تردد دارید، بهتر است از باتری با آمپر بالاتر استفاده کنید.

اگر به خودروی خود هیچ سیستم برقی جانبی اضافه نکرده باشید، بهترین انتخاب باتری، همان آمپر باتری فابریک ماشین خواهد بود.

باتری پژو 206

باتری های پیشنهادی سپاهان باتری برای پژو ۲۰۶ کدام است؟

 • باتری ای اف بی
 • باتری پریمیوم
 • باتری تروپیکال (برای منطق گرمسیری)
 • باتری سوزوکی
باتری سوزوکی
ابعاد باتری پژو ۲۰۶ چگونه است؟

طول

عرض

ارتفاع

۲۳ سانتی‌متر

۱۸ سانتی‌متر

۱۸ سانتی‌متر

علائم خراب شدن باتری پژو ۲۰۶ چیست؟

۱.استارت نخوردن ماشین

۲.نیامدن برق پشت آمپر

۳. تق تق کردن استارت هنگام استارت زدن

علائم خراب شدن باتری 206